محمد رضا شمس تبریزی حسابدار

.

ارسال اظهارنامه مالیاتی

 

ارسال اظهارنامه مالیاتی در اصفهان

انجام کلیه خدمات ارسال اظهارنامه مالیاتی در اصفهان به صورت آنلاین برای اصناف کل کشور و خدمات اظهارنامه مالیاتی حضوری برای شهروندان اصفهانی در تمام مشاغل صنعتی و تولیدی، انجام امور مالیاتی شرکت ها با تسلط کامل بر سامانه خدمات الکترونیکی امور مالیاتی

تلفن تماس کارشناس خدمات اظهارنامه مالیاتی : 09131256008

 

طبق قانون تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی در حال فعال موظف به پرداخت مالیات هستند. مالیات هم می تواند به شکل خوداظهاری و یا به صورت علی الراس به سازمان امور مالیاتی پرداخت شود. به طور کلی مالیات هزینه ای محسوب می شود که دولت ها از مالیات دهندگان گرفته و برای تامین مخارج عمومی و منافع اقتصادی استفاده می کنند. در روش خود اظهاری، اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی مقادیر سود و زیان فعالیت اقتصادی خود را در یک سال مالیاتی به سازمان مالیاتی اعلام می کنند. اما در روش علی الراس، برای تعیین میزام مالیات اداره مالیاتی کارشناسان خود را برای محاسبه مالیات اشخاص حقیقی و حقوقی مشخص می کنند. در این مقاله قصد آن را داریم تا موضوع خدمات ارسال اظهارنامه مالیاتی را مورد بررسی قرار دهیم.

خود اظهاری در مالیات چیست؟
هنگامی که همه افراد اعم از حقیقی و حقوقی مدارک فعالیت اقتصادی خود و نیز اظهارنامه پر شده خود را بدون این که کارشناسان مالیاتی در آن دخالت داشته باشند، به ادارات امور مالیاتی تحویل دهند، با عنوان خود اظهاری شناخته می شود. البته استناد به اظهارنامه مالیاتی در صورتی قابل انجام است که هیچ گونه تخلفی در ارائه آن نشده باشد.

اظهارنامه مالیاتی چگونه تنظیم می شود؟
از سال 1391 فرایند ارائه اظهارنامه های مالیاتی که افراد یا شرکت های خدمات حسابداری آن را به شکل کاغذی از مراجع ذیربط می خریدند، کنار  گزاشته شد. زیرا کاری پرهزینه و وقت گیر بود. فرایند تکمیل اظهارنامه الکترونیکی باعث آسان شدن کار ارسال و سریع تر شدن فرایندهای ثبت آن شد. برای این کار تنها باید به سایت سازمان امور مالیاتی مراجعه کرد و اظهارنامه را به صورت اینترنتی تکمیل و ارائه کرد. فرایند تکمیل اظهارنامه های الکترونیکی در ادامه شرح داده شده است.
مراحلی که باید قبل از ثبت نام انجام داد:
•    ابتدا باید برای دریافت کد اقتصادی ثبت نام کرده و آن را دریافت کرد.
•    در این مرحله باید شماره همراه تایید شود. زیرا در همه مراحل اطلاع رسانی با پیامک انجام می شود.
•    مشخصات و اطلاعات فرد اصلی و نیز شرکا باید ثبت شده و از طرف مودی باید تایید نهایی شود.
•     مرحله چهارم هم وارد کردن کد پستی ده رقمی و تاییدیه پستی است.
مراحل مربوط به تایید اطلاعات ثبت نامی و ارائه مشخصات کاربری
•    باید تمام اطلاعات در مرحله پیش ثبت نام تایید شود. در صورت مغایر بودن استعلام و راستی آزمایی اطلاعات وارد شده، این موضوع با پیامک به مودی اطلاع داده می شود.
•    مرحله دوم دریافت اطلاعات هویتی از سایت ثبت نام اداره مالیات است.
•    یک کد کاربری و رمز عبور برای مودی ایجاد شده و با پیامک به وی اعلام می شود.
ثبت اینترنتی اظهارنامه مالیاتی
•    در این مرحله لازم است وارد سامانه مربوطه شده و اطلاعات سازمانی مودی وارد شود.

اعتبار سنجی
•    در این مرحله مطابقت تمام پرونده های دستی با تمام اطلاعات وارد شده به سامانه انجام می شود. در صورت وجود مغایرت ها، این موضوع با پیامک به شخص اعلام می شود تا آن را رفع کند. در صورتی که اعتبار سنجی تایید شود به دوره زمانی 45 روزه وارد می شود که همان ارسال اظهارنامه الکترونیک مالیاتی است.
تکمیل اظهارنامه
•    در این مرحله لازم است ابتدا برای ثبت اظهارنامه مالیاتی، نوع آن را تعیین کنید. انواع اظهارنامه ها شامل عملکرد اشخاص حقیقی یا حقوقی، ارزش افزوده، مالیات بر درآمد مشاغل خودرو و اجاره ملک است.
•    لازم است همه جداول مالی و ترازنامه بر طبق اسناد و مدارک مالی به دقت تکمیل شود. البته این مرحله در بخش جداول کاملا توضیح داده شده است.
•    پیش از آن که نسخه نهایی اظهارنامه ارسال شود، لازم است نسخه پیش نویس بررسی شده و سپس آن را ثبت نهایی کنید.
•    در آخر هم مودی یک کد رهگیری دریافت کرده و قبض مالیاتی برای وی صادر می شود.

امروزه با منسوخ شدن ارائه اظهارنامه های دستی و کاغذی، ارائه آن ها به صورت اینترنتی و الکترونیکی انجام می شود. به دلیل زمان بر بودن فرایند تکمیل اظهارنامه و هم چنین دشواری انجام آن، مراکز خدمات کامپیوتری می توانند به راحتی و در مدت زمان کوتاهی انواع اظهارنامه های مالیاتی اشخاص مختلف را تکمیل کرده و ارسال کنند. در پایان هم کد رهگیری توسط مودی دریافت شده و صدور قبض مالیاتی برای وی انجام می شود. از این رو بهتر است به جای این که وقت خود را صرف تکمیل و ارسال اظهارنامه های الکترونیکی کنید که ممکن است اشتباهاتی هم در فرایند آن ایجاد شود، آن را به این مراکز واگزار کرده تا تکمیل و ارسال آن به راحتی و بدون اشتباه انجام شود

تلفن تماس کارشناس خدمات اظهارنامه مالیاتی : 09131256008

.

preview

  طراحی وب سایت با اصول سئوالماس سایت اصفهان