محمد رضا شمس تبریزی حسابدار

.


مدیرمالی یک حسابدار حرفه ای و باتجربه است که منابع مالی یک شرکت را توزیع میکند، مسئول برنامه ریزی بودجه است و با ارائه بینش و مشاوره مالی از تیم مدیریت اجرایی حمایت میکند تا به ان ها این امکان را بدهدکه بهترین تصمیمات تجاری را برای شرکت بگیرند.
شرح وظایف مدیر مالی در اصفهان :
پیش بینی روند های مالی اینده
جمع اوری و تفسیر و برسی اطلاعات مالی
گزارش به مدیریت و ذینفعان و ارائه مشاوره درمورد چگونگی تاثیر شرکت و تصمیمات تجاری اتی
تهیه گزارش های مالی مربوط به بودجه، حساب های پرداختنی، حساب های دریافتی،هزینه هاو...
برسی،نظارت و مدیریت بودجه
توسعه استراتژی هایی که برای به حداقل رساندن ریسک مالی کار میکنند
تجزیه و تحلیل روند بازار و رقبا

خدمات حسابرسی در اصفهان

مهارت ها و صلاحیت هایی که باید یک مدیر مالی داشته باشد :
مدرک و چندین سال تجربه در زمینه مالی برای به دست اوردن نقش مدیر مالی مورد نیاز است و داشتن مدرک در زمینه های زیر بسیار سودمند خواهد بود :
حسابداری یا امورمالی
اقتصاد
ریاضیات
مطالعات تجاری
مدیریت
مدارک تحصیلات تکمیلی
علاوه بر صلاحیت های رسمی یک مدیر مالی باید ویژگی های زیر را نیز داشته باشد :
یک ذهن تحلیلی
مهارت های مذاکره و توانایی توسعه روابط کاری قوی
اگاهی تجاری
مهارت های ارتباطی خوب
نگاه دقیق به جزئیات و تمایل به برسی بیشتر در داده ها
توانایی پایبندی به محدودیت های زمانی

مدیران مالی در اصفهان وظایفی را انجام می دهند که مختص سازمان یا صنعت آنهاست.
 به عنوان مثال، مدیران مالی دولت به تخصیص بودجه و فرآیندهای بودجه بندی دولت رسیدگی می کنند، در حالی که مدیران مالی مراقبت های بهداشتی بر تمام جنبه های مالی بیمارستان ها، گروه های پزشکان، مراکز مراقبت مدیریت شده و سایر ارائه دهندگان پزشکی نظارت دارند.

در زیر نمونه هایی از انواع مدیران مالی آورده شده است:

کنترل کننده ها :تهیه گزارش های مالی را هدایت می کنند که وضعیت مالی سازمان را خلاصه و پیش بینی می کند، مانند صورت های درآمد، ترازنامه، و تجزیه و تحلیل درآمدها یا هزینه های آتی.
کنترل کنندگان همچنین مسئول تهیه گزارش های ویژه مورد نیاز سازمان های دولتی هستند که مشاغل را تنظیم می کنند. اغلب، کنترل‌کننده‌ها بر بخش‌های حسابداری، حسابرسی و بودجه نظارت می‌کنند.

خزانه داران : بودجه سازمان خود را برای دستیابی به اهداف مالی آن هدایت می کنند.
 آنها بر سرمایه گذاری صندوق ها نظارت می کنند. آنها استراتژی هایی را برای افزایش سرمایه (مانند انتشار سهام یا اوراق قرضه) برای حمایت از توسعه شرکت اجرا می کنند. آنها همچنین برنامه های مالی را برای ادغام (دو شرکت به یکدیگر ملحق می شوند) و تملک (یک شرکت دیگری را خریداری می کند) توسعه می دهند.

مدیران اعتباری : بر تجارت اعتباری شرکت نظارت می کنند. آنها معیارهای رتبه بندی اعتباری را تعیین می کنند، سقف اعتبار را تعیین می کنند و بر جمع آوری حساب های سررسید گذشته نظارت می کنند.

مدیران نقدی :نظارت و کنترل جریان نقدی که وارد و خارج از شرکت می شود تا نیازهای تجاری و سرمایه گذاری شرکت را برآورده کند.
 به عنوان مثال، آنها باید جریان نقدینگی (مبلغ ورودی و خروجی) را پیش بینی کنند تا مشخص کنند که آیا شرکت پول نقد کافی نخواهد داشت (و به وام نیاز دارد)، یا پول نقد بیشتری نسبت به نیاز خواهد داشت (و می تواند مقداری از پول خود را سرمایه گذاری کند). .

متخصصان مدیریت ریسک : ریسک مالی را با استفاده از پوشش ریسک و سایر استراتژی‌ها برای محدود کردن یا جبران احتمال زیان مالی یا قرار گرفتن شرکت در معرض عدم اطمینان مالی کنترل می‌کنند. از جمله خطراتی که آنها سعی در محدود کردن آن دارند، خطرات ناشی از تغییرات قیمت ارز یا کالا است.

مدیران بیمه : تصمیم می گیرند که چگونه با اخذ بیمه در برابر خطراتی مانند نیاز به پرداخت از کارافتادگی برای کارمندی که در حین کار صدمه می بیند و هرگونه هزینه ای که توسط شکایت علیه شرکت تحمیل می شود، ضررهای شرکت را محدود کنند

چگونه یک مدیر مالی در اصفهان شویم؟
مدیران مالی معمولاً با اخذ مدرک لیسانس در رشته های مالی، حسابداری، اقتصاد یا مدیریت بازرگانی شروع می کنند.
 عده ای همچنین مدرک کارشناسی ارشد (در مدیریت بازرگانی، امور مالی یا اقتصاد) دریافت می کنند و به آموزش مدیریت مالی، هم در محل کار و هم در خارج از کار ادامه می دهند. گواهینامه ها و مجوزها در این زمینه رایج هستند.
 برای مثال، مدیران مالی در اصفهان که به عنوان حسابدار کار می کنند، به حسابداران  رسمی تبدیل می شوند.
و از آنجایی که بسیاری از مدیران مالی وظیفه نظارت بر دیگران را نیز بر عهده دارند، سازمان ها اغلب به آموزش مدیریت مالی نیز نیاز دارند.

preview

  طراحی وب سایت با اصول سئوالماس سایت اصفهان